Vajina Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır? - Tüp Bebek İstanbul | Prof. Dr. Kadir Savan Vajina Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?
RANDEVU AL

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

Vajina Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

vajina estetiği

Güzellik insanlığın en önemli unsurlarından biridir.  Her kadın kendini her bakımdan güzel hissetmek ister. Son yıllarda vajina estetiği ile ilgili olarak gerçekleştirilen operasyonlar diğer estetik işlemler gibi gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Artık kadınlar kendi vücudunu daha iyi tanıyor ve güzellik konusunda bazı tabularından kurtulup ve güzelliği bir bütün olarak algılıyor. Güzelliği sadece yüz bölgesi değil artık tüm vücudunda hissetmek istiyor ve vajina bölgesinde görüntü konusunda rahatsız edici bir sorun saptadığı takdirde bunun giderilmesi adına estetik işlemlerden destek alıyor. Kadınlardaki bu estetik ihtiyaçtan dolayı da  her geçen gün yeni bir yöntem ortaya çıkarılıyor. Vajina bölgesine uygulanan pek çok estetik işlemde bu istek konusuna gündeme getirilmiş ve meydana getirilmiş operasyonlardır.

Kadınları karanlıkta cinsel ilişkiye girmeye maruz bırakan ve cinsel ilişkide alınan zevki engelleyen vajinal deformasyonlar uygulanan estetik cerrahi operasyonları sayesinde gideriliyor. Kadınlar cinselliği keşfettikten sonra cinsellikten haz almanın yollarını ararlar. Bazı kadınlarda bu hazzın alımını olumsuz yönde etkileyen birtakım fiziki problemler olabilir. Söz konusu kadının cinsel organındaki görünüm bozukluğu da vajina estetiği olarak adlandırılan cerrahi girişim ile gideriliyor ve kadınlar arzu ettikleri  orgazma ulaşabiliyor.

 Vajina bölgesinin görünümünü beğenmeyen ve anormal görünümün giderilmesini isteyen kadınların en çok yönelttiği  “vajina estetiği nedir, nasıl yapılır?” sorusunun yanıtına geçmek gerekirse; 

Kadınlarda daha öncesinde gerçekleşen normal doğumlara ve yapılan birtakım jinekolojik operasyonlara bağlı olarak cinsel işlev bozuklukları ve vajen bölgesinde anormal görünüm, yırtık ve sarkma izleri görülmektedir. Gelişen tıp biliminin sunduğu vajina estetiği sayesinde bu nedenlerden ötürü meydana gelen deformasyonlar ve yırtıklar giderilerek kadınların cinsellik anlamındaki özgüveni sağlanıyor. Vajina estetiği; vajinal genişlik ve iç dudakların büyüklüğü ile bağlantılı sarkıklık şikayetleri sonucunda uygulanmaktadır.

 1. Vajina bölgesini daraltma işlemi

 Uygulanan vajina estetiği uygulamasında kadına yapılan vajina bölgesini daraltma işleminde hedef; yaş ve doğum sayısı etkenine bağlı gevşemiş olan vajinanın estetik görünümünü düzeltmek ve bu sayede cinsel ilişki sırasındaki hazzı arttırmaktır. Vajinanın birtakım nedenlerden dolayı iç ve dış genişlik kapasitesi arttığı takdirde sadece kadının değil erkeğin de cinsel hazzını azaltmaktadır.

 2. Vajina dudakları operasyonu

 Bir diğer vajina estetiği işlemi olan vajina dudakları operasyonu; iç veya dış vajina dudağı normalinden daha büyük ya da daha küçük olduğu durumlarda uygulanmaktadır. Vajina dudağının normal olması gereken boyuttan daha büyük olması durumun klitorisi örtmesi nedeni ile orgazmı engellemektedir. Bunun haricinde vajina dudağındaki sarkmalar ve asimetrik taşmalar kadınlarda sadece görüntüsünü beğenmediklerini için eşlerinden çekinmeye değil yanı sıra egzersiz uygulamasında ve pantolon giydiklerinde rahatsızlık duymalarına da neden olmaktadır. Söz konusu durumda reduction labioplasty isimli basit bir cerrahi girişime başvurulmaktadır. Vajina dudakların gereğinden büyük ya da küçük olması halinde yağ dokusu transferi ile gergin ve estetik bir görünüm sağlanır. Bütün bu estetik uygulamalar lokal anestezi ve bazen genel anestezi ile kısa vadede gerçekleştiriliyor.

Peki, vajina estetiği süreci nedir?

 Kadınlarda cinsel organ görünüm bozukluğu olduğu takdirde bu sorunun giderilmesi adına yapılan estetik operasyonlar genellikle adet dönemi bitiminde uygulanıyor. Vajina estetiği işlemi çok kısa bir sürede tamamlanan bir cerrahi işlemdir. Ayrıca vajina estetiğinden sonra idrar yapmakta zorlanma yaşanmamaktadır. Sadece vajina estetiği uygulaması sonrası hekim yapılan cerrahi işlemin boyutuna göre 3‐12 hafta arasında cinsel perhiz, havuz ve deniz yasağı getirmektedir.

Kaç yaşında kadınlara vajina estetiği yapılabilir?

 Günümüzde 18 ila 65 yaş arası çok sayıda kadın; hem görünüm hem de cinsel işlev bozukluğundan kaynaklı olarak vajina estetiğine başvurmaktadır. Kız çocuklarının aileleri tarafından erken yaşta gözlemlenen genital organlarındaki görüntü bozukluklarının, öncelikli olarak genetik değerlendirilmesi yapılarak ve kız çocuğu gelişimini tamamlaması ardında da aktif cinsel hayata başlamadan önce söz konusu problemin giderilmesi doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Yorumlar

Bir yorum yazınız