Tüp Bebek İlaç Fiyatları - Tüp Bebek İstanbul | Prof. Dr. Kadir Savan Tüp Bebek İlaç Fiyatları
RANDEVU AL

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

Tüp Bebek İlaç Fiyatları

tüp bebek ilaç fiyatları

Tüp Bebek İlaç Fiyatları

Tüp bebek tedavisine ihtiyaç duyan çiftlerin sayısının artması, tüp bebek ilaç fiyatları hakkında yapılan araştırmaların da çoğalmasına yol açmaktadır. Günümüzde kısırlık sorunlarının %80’i tüp bebek gibi yardımcı üreme yöntemleri ile tedavi sağlanabilir. Tüp bebek tedavisinde başarı oranları her geçen gün artmakta ve bu yöntem sayesinde birçok çift çocuk sahibi olabilmektedir. Gelişen teknoloji ve tıbbi yöntemlerin artması sayesinde kısırlık sorunları kolayca tedavi edilebilmektedir.

Tüp bebek tedavisi, doğal yollarla çocuk sahibi olamayan çiftler için uygulanan sperm ve yumurta hücrelerinin laboratuvar ortamında döllendirilmesi ve ardından oluşan embriyonun anne adayının rahmine transfer edilmesi işlemidir. Doğal yöntemlerde döllenme anne adayının tüplerinde meydana gelirken, tüp bebek yönteminde döllenme işlemi laboratuvar ortamında meydana gelmektedir. Ardından oluşan embriyo, anne adayının rahmine transfer edilir. Transferden 12 gün sonra ise gebelik testi yapılır. Tüp bebek tedavisi boyunca da yumurtalıkların geliştirilmesi için çeşitli tüp bebek ilaçları kullanılmaktadır. Bu ilaçlar sayesinde anne adaynın yumurtalıkları uyarılır. Tüp bebek tedavisinde maliyetin büyük bir kısmını ise tüp bebek ilaç fiyatları kapsamaktadır. Teşhise bağlı olarak kliniğiniz yalnızca doğurganlık ilaçlarını tek başına kullanmanızı tavsiye edebilir veya bunları intrauterin dölleme (IUI) veya in vitro fertilizasyon (IVF) gibi diğer tedavilerle birlikte kullanabilirsiniz.

Kadınlar için tüp bebek ilaç fiyatları

Kliniğiniz, diğer tedavilerin bir parçası olarak (örneğin, IVF) doğurganlık ilaç kullanımını ve / veya aşağıdaki durumlarda önerebilir:

  • Çok düzensiz bir döngü söz konusu ise ve ovulasyonun tamamen öngörülebilir değilse,
  • Az yumurta üretimi varsa,
  • Yumurta üretimi söz konusu değilse,
  • Infertilite, hipofiz bezinin başarısızlığından kaynaklanıyorsa (bu hormon üretiminizi kontrol eder) tüp bebek ilaçları kullanılmaktadır.

Ancak her kadının kullanması gereken ilaç ve dozları farklıdır. Bu sebeple de standart bir tüp bebek ilaç fiyatları vermek doğru değildir.

Erkekler için tüp bebek ilaç fiyatları

Bazı durumlarda erkekler için aşağıdaki ilaçlar reçete edilebilir:

  • Enfeksiyon veya iltihap tedavisinde antibiyotikler
  • Herhangi bir sperm üretilmemiş ise bazı nadir koşullar için gonadotropinler
  • Mesane boynunu kapatan ilaçlar, spermler penis yerine mesane içine boşaltılırsa (retrograd boşalma) tüp bebek tedavisinde erkek aday da ilaç kullanabilir. Ancak kullanılması gereken ilaç miktarı da kısırlık sorununa ve sperm özelliklerine göre değişir.

Yorumlar

Bir yorum yazınız