11 Yıl Sonra Gelen Mutluluk! - Tüp Bebek İstanbul | Prof. Dr. Kadir Savan 11 Yıl Sonra Gelen Mutluluk!
RANDEVU AL

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

11 Yıl Sonra Gelen Mutluluk!

tüp bebek yaptıranlar 11 yıl sonra gelen mutluluk

11 yıl, tam 11 yıl.. Evliliğimizin ilk yılından itibaren hep çocuk ümidiyle yandık tutuştuk. Çevremizde evlenen, daha önce evlenmiş olan tüm çiftlerin çocukları oldu, bir çocukları daha oldu hatta okula başladılar! Ama maalesef tam 11 yıl, her türlü şeyi denememize rağmen koca bir 11 yıl ümitlerimiz her adet kanaması ile sona erdi…

Ev kadınıydım, bebek istediğimiz için işe de girmemiştim. Bebek sahibi olamadığımız gibi çalışma hayatında da tren kaçmıştı. Neye üzüleceğimi şaşırmıştım. Sinirli, çekilmez ve galiba kaba biri oluvermiştim. Hepsinin nedeni de alarm veren biyolojik saatti.

Zaman bu kadar geçince artık deneme yapmaktan vazgeçip, tüp bebek için bir merkeze başvurmaya karar verdik. Ne de olsa okuduğum bir sürü hikaye vardı. Elbet tutunacak bir ümit daha olabilirdi. Ama ya tüp bebek süreci, ne kadar acı verecekti, ya bu da olmazsa korkusu beni ne kadar yiyecekti?

Hep derim, bu işte doktor çok çok önemli. Yaklaşımı, bilgisi, deneyimi ile ön plana çıkmalı, sizi rahatlatmalı. Çok ince bir çizgisi olan bu konuda konuşurken bile rahatsız olurken, ya o işlemler…İşte biz de tüm bu konularda bizi rahatlatan böyle bir doktor aradık Kadir hocayı bulduk. İnanın şanslıydık, ne hikayeler dönüyor yoksa!

Muayeneler, tahliller, ultrason ile yaşamak, hormon ilaçları ile tanışmam hiç de kolay değildi. Ama aslında şimdi dönüp bakınca aslında hep ya olmazsa korkusundan gerginlik yaşamışım. Tüp bebek sürecini kabullenip, eğlenceli bir oyuna çevirmek gerekiyor. Yoksa zor!

Maalesef ilk denememiz başarısız oldu. Korkunç bir hayal kırıklığı yaşadım. Yemeden içmeden kesildik. Dedim ya ya olmazsa kafası beni yedi bitirdi. Sonunda, dünyalar iyisi doktorum Kadir hoca, bana sakin olmam gerektiğini ve korkuların süreci etkileyeceğini aktardı. Haklıydı, ben beynime olumsuz sinyaller gönderiyordum, beynim de rahmime!

Bir süre sonra tekrar denemeye karar verdik. Bu sefer kafamı rahatlatacak bir faaliyet buldum, örgü örmeye başladım. Hayatımda hiç örmemiştim ama yeni tüp bebek sürecinde başka çarem de yoktu. Yine muayene, tahliller, ultrasonlar, iğneler…Ben örgü ile neler neler ördüm. Ördükçe rahatladım ve sonunda yumurta toplama işlemine gittim.

Tam 11 yumurta alındı ve labaratuvara bırakıldı. Eşim de spermlerini verdi. Daha sonra embriyo transferi işlemi ve bekleme…

Artık ben örgüye devam! 12 gün bekledik. Örgüyle kolay geçti aslında. Kanama da olmadı ve ben heyecanla günleri tamamladım. Kanda yapılan tahlille büyük sonuca sonunda ulaştık! Hamileydim, 2 gün sonra yeniden tahlil ve sonuç yine pozitif! Tabii havalara uçtuk, inanılmaz mutluyduk.

Darısı tüm isteyenlerin başına…

Yorumlar

Bir yorum yazınız